6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

Olbrzymią popularnością cieszył się również warsztat teatralny. Wspólnie przygotowano mały spektakl  do tekstów autorskich Wioletty Narwojsz, w reżyserii Stanisława Susza - twórców Stowarzyszenia Animatorów Kultury w Ząbkowicach. Udział w nim wzięła również Bożena Bogaczyńska - Adach. I tu podobnie jak w warsztacie muzycznym 1,5 godz wystarczyło aby w pełni pokazać zdolności naszych seniorów. Nasze życie to scena, a my jesteśmy aktorami i gramy, i to jak gramy.

Kolejny warsztat na VII FORUM DUTW. Jeden z najbardziej czasochłonnych i pracochłonnych warsztatów został przygotowany przez Gabrysię  Bill. Tu królował haft matematyczny. Prace wykonane tą techniką są niezwykłe i zachwycające.

Podczas VII Forum DUTW wręczono uroczyście nagrody zwycięzcom konkursu poetyckiego ?Różne barwy poezji".  Nagrody ufundowali: 

Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śl ? 1 000 zł
Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku - 500 zł
Nagrody rzeczowe ? albumy : senator Stanisław Jurcewicz i poseł Monika Wielichowska,  3 ceramiczne krzywe wieże - burmistrz Ząbkowic Śl. Marcin Orzeszek
Nagrodę specjalną - wyjazd do Brukseli ufundowała poseł do Europarlamentu pani Lidia Geringer de Oedenberg

Czytaj więcej: Nagrody w konkursie "Różne barwy poezji" rozdane

Podczas VII Forum DUTW  pani poseł Monika Wielichowska odczytała list od Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku Posła Michała Szczerby.

 ?W imieniu Parlamentarnego Zespołu ds. UTW, chciałbym serdecznie pozdrowić organizatorów i uczestników VII Forum Dolnośląskich UTW. Miałem osobiście zaszczyt uczestniczyć w Forum w Nowej Rudzie w ubiegłym roku i poznać fantastyczne i aktywne Uniwersytety funkcjonujące na Dolnym Śląsku, które są nie tylko najważniejszymi animatorami aktywności społecznej osób starszych, ale także ważnym partnerem w Kreowaniu polityki Senioralnej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Za nami wielkie Święto słuchaczy UTW czyli obchody Roku Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce, którego celem było podkreślenie roli Uniwersytetów w aktywizacji społecznej osób starszych, zwrócenie uwagi na wyzwania związane ze starzeniem się polskiego społeczeństwa i konieczność podjęcia prac nad polityką senioralną państwa.

 

Czytaj więcej: Poseł Michał Szczerba do uczestników VII FORUM DUTW

Warsztat historyczny przygotowany i przeprowadzony przez słuchaczkę Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Krystynę Buchwald. Na podstawie historii z życia królewny Marianny zbudowano na mapie "szlak Marianny" z zabytkami zachowanymi do dzisiaj. Warsztat wzbudził ogromne zainteresowanie.

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

2040645
Dziś Gości
Razem
231
2040645
IP: 3.215.186.30
Dziś 2024-05-26

Współpracujemybannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe