
Ząbkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2015 roku organizuje wycieczki po górach. W ostatnim okresie czasu stawiano w większości na wyprawy o charakterze kwalifikacyjnym – zaliczając szczyty o różnych trudnościach, często niełatwych do zdobycia.
Dla tych co z upływem lat nadal kochają góry, a sił im ubyło, proponujemy powrót do leśnych wędrówek, a tym samym do organizacji dłuższych i krótszych wycieczek, zarówno po Sudetach jak i kilkudniowych wypadów w dalsze, piękne góry np. Pieniny czy Tatry.
We współpracy z kolegami w KMG „ZOŚKA" planujemy organizację kilku wycieczek jeszcze w tym roku.
Proponujemy trasy rzędu od 10 do 12 km w ciągu dnia, z przewyższeniami do 200 m, które będzie można pokonać w czasie od 3,5 do 5 godzin, spokojnym marszem, z odpoczynkami.
Chcemy w tym roku zorganizować dwie wędrówki w Sudetach:
Nr 1 – to spacer w Górach Stołowych z blokami skalnymi takimi jak Żaba, Grzyby, Dzban itd., zakończony przy ognisku na Parkingu w Batorowie, / koszt ok 80 zł, przy grupie co najmniej 37 osób /
Nr 2 – trochę trudniejsza trasa, ale prawie po płaskim – od schroniska na Spalonej na Jagodną, / koszt ok 90 zł, przy grupie nie mniejszej niż 37 osób /
Proponujemy również 4 dniowy jesienny wyjazd do Zakopanego, cały pobyt to spacery od 5 do 10 km dziennie, bez większych przewyższeń, czyli będziemy zaliczać doliny oraz wodospad, / koszt ok 800 zł – grupa nie mniejsza niż 37 osób /
Prosimy osoby chętne do wspólnych wędrówek po górach o zgłaszanie się do kol. Marii BOGACKIEJ tel.602 419 972
W przypadku zebrania się grupy dającej szansę na organizację wycieczek zostaną poczynione kroki związane z ich rezerwacją i realizacją oraz propozycja terminów.
Z turystycznym pozdrowieniem
Maria Bogacka
Włodzimierz Jankiewicz











