6 forum

Patronat naukowy

Uniwersytet Przyrodniczy
we Wrocławiu

uniw przyrod

Jesteśmy członkiem

25 maja autokar pełen słuchaczy Ząbkowickiego UTW wraz z rodzinami wyruszył do Pustkowa, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej z kąpieliskiem morskim, położonej w północno-zachodniej Polsce w gminie Rewal pomiędzy Pobierowem a Trzęsaczem.
Podróż minęła bezproblemowo i o godzinie 15-tej wszyscy w komplecie zameldowali się w okazałym ośrodku wypoczynkowym ZEM TURIST, położonym w centrum Pustkowa w odległości 100 m od zejścia na plażę. Po posiłku i rozpakowaniu się grupa poszła przywitać się z morzem, obejrzeć piękną, szeroką plażę znajdującą się u stóp niewysokiego klifu , replikę krzyża z Giewontu , nazwaną Bałtyckim Krzyżem Nadziei oraz Park Przyjaciół Pustkowa z zadbanymi krzewami i barwnymi, kwiatowymi rabatami
Pogoda dopisywała, więc atrakcji było co niemiara, na początku turnusu wycieczka po okolicy „Kolejką Retro", zwiedzanie pobliskich miejscowości takich jak Trzęsacz, Rewal i Niechorze z muzeum figur woskowych , motylarnią i latarnią morską. W następny dzień wspólne ognisko z tańcami i pieczonymi smakołykami. Jedną z atrakcji była wyprawa do Świnoujścia, przejazd tunelem pod dnem Świny, zwiedzanie Międzyzdrojów z aleją gwiazd i z szmaragdowym jeziorkiem.
Oprócz wycieczek uczestnicy mieli czas na zażywanie kąpieli słonecznych, morskich lub na basenie, jazdę na rowerze, uprawianie nordic walking czy długie spacery nad brzegiem morza i ani się nie obejrzeli gdy przyszła pora pożegnania.
Pobyt szybko minął, ale wspomnienia pozostaną na długo. PUSTKOWO2PUSTKOWOPUSTKOWO7PUSTKOWO9PUSTKOWO3PUSTKOWO6PUSTKOWO10PUSTKOWO5PUSTKOWO4PUSTKOWO8PUSTKOWO12PUSTKOWO13PUSTKOWO11PUSTKOWO14PUSTKOWO15PUSTKOWO16PUSTKOWO17

Logowanie

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Odwiedziny

2055803
Dziś Gości
Razem
95
2055803
IP: 3.236.143.154
Dziś 2024-06-18

Współpracujemybannerek-biblioteka

bannerek-urzad

bannerek-starostwo 

izba pamiatek regionalnych

 

zsz

 

 

 

logo em

 

wiadomosci powiatowe